Biuro rachunkowe Infakt: nasza opinia

14 października 2018

Księgowość internetowa staje się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych usług księgowych, które są często o wiele droższe. Ważne jednak, żeby wybrać usługi biura, które ma dobrą renomę w sieci. Dziś przyglądamy się usługom Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego Infakt.

Infakt działa w Polsce od 2008 roku, a w 2011 roku otrzymało prestiżową nagrodę od Auli Polskiej za bycie wzorem dla polskiego biznesu technologicznego. Infakt zaczął dość prężnie działań na rynku usług księgowych dzięki wsparciu inwestorów, którymi głównie były fundusze venture capital RTA Ventures i Point Nine Capitals.

Infakt – tradycja i nowoczesność

Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe Infakt postawiło na model obsługi, który łączy ze sobą silne wsparcie ze strony osobistego księgowego z nowoczesnymi aplikacjami. Dzięki kanałowi internetowemu i telefonicznemu biuro to obsługuje klientów z całej Polski i jest wstanie współpracować z urzędami skarbowymi oraz oddziałami ZUS z różnych miejscowości. Dodatkowo warto podkreślić, że usługi księgowe Infakt są ubezpieczone przez największe polskie towarzystwo ubezpieczeniowe – PZU.

Z jednej strony prawdziwi, profesjonalni księgowi reprezentują klientów (także telefonicznie) przed urzędami, a z drugiej Infakt korzysta powszechnie z najnowszej technologii, na przykład faktury przedsiębiorca może dostarczać poprzez aplikację online lub jako załącznik wiadomości e-mail, a rozliczenie deklaracji VAT biuro rachunkowe wysyła już bezpośrednio do urzędów skarbowych.

Dla kogo Infakt?

Ważne jest, że Infakt dysponuje dużym zespołem księgowych, kadrowych i doświadczonych doradców podatkowych, którzy są do dyspozycji przez cały tydzień (także w niedziele) od godziny 7:00 do 22:00. Niestety usługi Infakt są kierowane jedynie do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy rozliczają się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, a także na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zwolnionych z podatku VAT.

Dostępne plany usług

Zanim zaczniemy korzystać z płatnych usług Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego Infakt, możemy przez 60 dni zupełnie za darmo testować wsparcie księgowych w prowadzeniu naszego biznesu. Po tym okresie mamy do wyboru 4 różne plany usług:

  • Plan Ryczałt za 79 zł miesięcznie (wysyłanie deklaracji VAT-9M przez Infakt),
  • Plan Mini za 99 zł (w pakiecie 5 faktur, ale samodzielne wysyłanie deklaracji),
  • Plan Standard za 149 zł (30 faktur, deklaracje VAT wysyła Infakt),
  • Plan Premium za 299 zł (100 faktur, deklaracje VAT wysłane przez księgowych, obsługa kadrowa i rozliczenie roczne).