Co daje nam portal finansowy?

12 stycznia 2012

Gdy nie wiemy jaki kredyt wybrać lub jaką lokatę założyć zazwyczaj szukamy informacji w sieci. Wtedy zazwyczaj trafiamy na portale finansowe, które dają nam odpowiedzi na nasze wszystkie pytania.

Dzięki temu, że portal finansowy umieszcza dla sowich czytelników takie pomoce jak rankingi kredytów czy wszelkie porównywarki i kalkulatory, nie musimy godzinami przeglądać ofert bankowych, wystarczą nam informacje znalezione na konkretnej stornie.
Portal finansowy po pierwsze oferuje nam rankingi, które klasyfikują aktualnie dostępne oferty na rynku. Dzięki temu nie dotyczy nas żmudne przeszukiwanie oficjalnych stron banków, które wcale nie ułatwiają nam szukania konkretnych informacji.
Innym narzędziem jakim może pochwalić się każdy portal finansowy jest kalkulator obliczający raty kredytu. Narzędzia dzielą się na kilka grup dostosowanych do rodzaju kredytu. Na przykład jeśli interesuje nas kredyt samochodowy, szukajmy kalkulatora, który oblicza raty kredytu samochodowego. Kalkulator będzie posiadał takie pytania jak marka czy rocznik auta jakie nas interesuje. Z kolie jeśli w planach mamy zaciągniecie kredytu hipotecznego w programie Rodzina na Swoim, nie dość, że możemy obliczyć ratę kredytu to również zdolność kredytową. Musimy się jednak przygotować na szereg pytań dotyczący na przykład ilości osób w naszej rodzinie albo pytania o poprzednio zaciągane pożyczki.
Portal finansowy pomaga nie tylko w wybraniu konkretnego produktu bankowe. Publikuje również aktualne informacje z rynku finansowego, tabele z kursami walut czy nowinki z Giełdy Papierów wartościowych.
Jak widać w dobie rozpowszechnienia internetu, nie musimy przeglądać gazet w poszukiwaniu konkretnej informacji. Portal finansowy zapewni nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące ekonomii