Lokata terminowa dla każdego.

29 listopada 2011

Lokaty bankowe cieszą się popularności wśród wielu ludzi. Nawet jeśli nie mamy zaoszczędzonej zbyt dużej sumy pieniędzy, za pomocą lokaty możemy je sukcesywnie pomnażać.

Banki oferują wiele rodzajów lokat, klient, który nigdy wcześniej nie składał depozytu w banku może mieć nie lada wyzwanie. Lepiej wybrać lokatę, która jest stosunkowo nowym produktem, taką jak lokata bez podatku belki, czy może lokatę terminową?
Lokata terminowa to najbardziej popularna lokata. Wybiera ją wielu klientów, którzy za jej pośrednictwem pragnął oszczędzać pieniądze. Lokata terminowa, służy do pomnażania pieniędzy na okres od jednego miesiąca, nawet na kilka lat! Wszystko zależy od tego w jakim banku zdecyduje się założyć lokatę, ale jaką ofertę aktualnie proponuje bank. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wcześniejszej wypłaty depozytu, grozi utrata naliczonych wcześniej odsetek. Logiczne jest również to, że im więcej pieniędzy zainwestujemy w lokatę, tym na większe odsetki możemy liczyć.
Na przykład lokata terminowa w Credit Agricole, charakteryzuje się oprocentowaniem wynoszącym do 5,30%, wszystko zależy do tego jakie oprocentowanie wybierzemy, stałe lub zmienne. Aby założyć lokatę w Credit Agricole należy posiadać 1000 złotych ponieważ taka jest minimalna kwota depozytu lokaty terminowej. Lokata terminowa w Credit Agricole to okres depozytu od 30, 60, 90, 180 lub 270 dni albo 1, 2, 3 lat. Klient ma szeroki wybór możliwości. Lokatę można założyć bezpośrednio w placówce banku lub za pośrednictwem internetu, a nawet telefonu.
Oferta Credit Agricole to tylko jedna z gąszczu ofert. Aby wybrać najbardziej korzystna lokatę można korzystać z internetowych rankingów klasyfikujących najlepsze oferty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową pożądaną frazę by za chwilę móc odczytać pożądana wyniki.