Trudna decyzja ranking pomoże

17 grudnia 2011

Fundusze, to nie tylko fundusze inwestycyjne, ale także fundusze pracy, socjalne i fundusze emerytalne. Mnogość ofert, rynek bardzo bogaty i zróżnicowany. Dlatego tak trudno mówić o rynku tym w sposób jednoznaczny. Definicja funduszu najczęściej odnosi się do instytucji i określa go jako instytucję zarządzającą środkami finansowymi bądź majątkowymi, które niejako z góry przeznaczone są na jakiś ściśle określone cele. Jest to też instytucja tworzona na mocy ustawy.

Można jeszcze dodać, że instytucjami zarządzającymi funduszami inwestycyjnymi są towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Zarządzającymi funduszami emerytalnymi są ofe, czyli otwarte fundusze emerytalne, które ponoć nie sprawdzają się w praktyce oraz ZUS. Można jeszcze dodać, że wybierając najkorzystniejsze dla siebie fundusze emerytalne ranking nam przyjdzie z pomocą. Podobnie rzecz ma się z funduszami inwestycyjnymi.

– Zatrzymajmy się jednak nad funduszami emerytalnymi. To prawda, że zabiegając o fundusze emerytalne ranking nam pomoże w wyborze ofe. Jeżeli tego nie zrobimy zostaniemy rozlosowani. Niestety opinia o ofe nie jest ostatnio najlepsza i dlatego rząd postanowił ostatnio wkroczyć do akcji i przemeblować istniejący system emerytalny w ten sposób, aby zmniejszając składkę na ofe, zmniejszyć ich wpływy na przyszłe świadczenia emerytalne, a być może kiedyś całkowicie je zlikwidować – powiedział jeden z członków otwartych funduszy emerytalnych.

Być może i tak będzie, bowiem dyskusja na temat systemu emerytalnego w Polsce nadal się toczy, ale trzeba tez dodać, że nie jest to takie proste i powinni o tym zadecydować uczestnicy ofe. Tymczasem mimo, iż nadal trwa dyskusja nad systemem emerytalnym jaki od ponad 10 lat funkcjonuje w Polsce, póki co jednak mamy otwarte fundusze emerytalne, które lepiej lub gorzej jakoś radzą sobie na rynku. Problem w tym jaki najlepiej fundusz wybrać? Może fundusz emerytalny aviva, który ma tak wielu zwolenników? Może ale jeszcze raz podkreślamy, że wybierając najlepsze fundusze emerytalne ranking przynajmniej wskaże nam na najkorzystniejszą ofertę.

– Rzeczywiście bardzo trudno jest wybrać najbardziej odpowiednią dla nas ofertę, ale trzeba jednak wybrać, bo jeżeli nie wybierzemy zrobi to za nas poprzez losowanie zus. Tymczasem takie przypadkowe przydzielenie może nie wyjść nam na zdrowie. Może więc rzeczywiście fundusz emerytalny aviva, tak ostatnio zachwalany przez fachowców od branży finansów. Najlepiej jednak oddać głos przedstawicielowi funduszu emerytalnego aviva cu, czyli commercial union – stwierdził jeden z klientów rynku funduszy emerytalnych.

Być może, bowiem w chwili obecnej fundusz emerytalny aviva cu jest największym i najlepiej zorganizowanym funduszem emerytalnym w Polsce. Z pewnością jednak do niego nie trafią klienci poprzez losowanie. Powodów, aby wybrać właśnie fundusz emerytalny aviva cu jest co najmniej kilka. Po pierwsze fundusz szybko i sprawnie załatwia wszystkie formalności związane z przystąpieniem do aviva commercial union. Po drugie każdy klient ma wgląd do wyników jakie osiąga ten fundusz. Dane te zazwyczaj klientom pomagają podjąć decyzję, poza tym można się z tym funduszem szybko i łatwo skontaktować. Po trzecie eksperci aviva pomagają dobierać produkty aviva i dostosowywać do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych klientów.
– To